znám křišťálovou studánku...

13.01.2016 07:45

ANEB TOULKY ZA STUDÁNKOU NA PODRYSOVÍ...

Milovaní přátelé přírody a studánek obzvlášť,

dovolte mi, abych vás pozvala v sobotu, dne 6.února 2016... 10.00 od pramene Lukáščena u Březůvek...

na toulky pro-VODO-vskou krajinou, po místech, kudy chodili naši dávní předkové a zanechali za sebou stopy nesmazatelné po mnohé stovky let.

Pozdravíme kraj pod Rýsovem, kde se pokloníme dílu přírody i výtvorům umu a dovednosti lidí, kteří jsou dodnes pro nás inspirací a naší součástí, jako my jejich a společně si nacítíme energii těchto míst.

Na trase od pramene Lukáščena obhlédneme slovanské hradiště, zbytky po skalním hradu Rýsov, z doby kolem poloviny 13. století a Čertův kámen. Přírodní památku Čertův kámen (1,8 ha) tvoří skalní útvar v lesním porostu na severovýchodním úbočí kopce Rýsov (542,3 m). Leží v nadmořské výšce 435 - 485 m, ve Vizovické vrchovině, asi 1 km jihozápadně od obce Provodov. Památka byla vyhlášena na ochranu tohoto izolovaného výchozu silně ukloněných lavic pískovců a slepenců magurského flyše. Skála byla součástí opevnění tvrze či hradu Rýsov, který tady byl postaven ve l3. století a zanikl na počátku 14. století. Na východní stěně jsou zachovány vysekané čtvercové otvory pro usazení trámců dřevěné hradby. Na horní plošině jsou patrné záseky pro spodní věnec srubové stavby, patrně se jednalo o věž. A dále již po neznačené trase.

SPOLÉHAJE na to nejcennější v nás, NA  INTUICI, zamíříme k láskyplné studánce NA PODRÝSOVÍ, které PODĚKUJEME ZA DAR VODY, mimojiné, jejím uklizením a vyčištěním :-)))

...A vzdáme hold Matce Přírodě, i našim kořenům, společným uvědoměním, že pravý stav našeho vědomí je Jednota a Sounáležitost se Stvořitelem, jehož jsme nedílnou součástí a zároveň s každou bytostí v celém Univerzu - s každým člověkem, stromem, kamenem, studánkou, květinou či ptákem...

Vycházku uskutečníme za jakéhokoliv počasí:-)))

Těším se na vás, s Vděčností, všechny vás objímám...Věra <3

P.S. 

Od 6.2. - 10. 2. se dostává Černá luna do harmonického aspektu se Sluncem. Osudová doba zásadních událostí a rozhodnutí. Naše vědomí má možnost čerpat sílu, odvahu a velké požehnání z Pra základní síly – z prazdroje.  V těchto dnech můžete vnímat jinou energii. Projevení Božského vědomí. Ten, kdo má dostatečně otevřené vědomí, tak bude skrze něho tato síla procházet a motivovat ke konání...

Zdroj: www.astrologiepetranel.cz

Foto: www.google.cz

Zdroj: www.estudanky.eu