vaše otázky a odpovědi...

04.11.2016 20:30

ZDENKA BLECHOVÁ...

Co znamená, mohu žít s kýmkoliv? Manžel zemřel, myslím, že podle Vašich výkladů byl osudový partner. Již 12 let jsem vdova, ale duchovní partner stále nepřichází, ale nemyslím si, že bych mohla žít s kýmkoliv.

 

Pokud se naučíme žít se sebou, můžeme žít i s někým jiným. Jde o to, že by člověk měl žít stále stejně a partnera mít jako něco navíc. Nic od něj neočekávat a nastavit si s ním pravidla a řád. To znamená i finančně každý za své a každý si řeší své věci. Pak mi ten druhý nemusí vadit a nemusím na něm hledat chyby.

*****

Otázka zní – jestliže tedy každý žijeme sám za sebe (s čímž souzním), NAČ JE NÁM TEDY EMPATIE? 

K čemu je nám umění naslouchat empaticky druhému?

(a že mi to trvalo, než jsem se tomuto umění díky řadě knih naučil)

Když má manželka (nebo moje dítě, můj přítel apod.) trable a potřebuje se svěřit, přece nemohu dělat „mrtvého brouka“ a nevyslyšet ji.

 

ano

On mluví o sdílení a je dobré si uvědomit, že každá duše sdílí s druhou duší stejný nebo podobný osud. Všichni se učíme stejné věci a máme stejné úkoly. Naslouchat dokáže již duše bez emocí, pokud duše ještě neumí naslouchat, je to o jejím neuzdravení své duše, která se potýká se stejnými problémy, a tudíž vnáší druhým do jejich problémů chaos, nedůvěru nebo nepochopení. Duše, která již tuto cestu zvládla, dokáže bez emocí naslouchat a již to s ní nic nedělá.

*****

 

Asi před měsícem a půl jsem rozbila kamarádky skleněnou zapékací mísu, poté jsem rozbila maminčinu zapékací mísu, na to jsem včera rozbila moji 5 litrovou láhev s domácím vínem a dnes při umývání nádobí - skleničku. Co značí rozbíjení skleněných nádob, má to nějakou spojitost s něčím nebo snad s někým??

 

Když se vám rozbíjí věci, znamená to, že něco ve vašem životě není v pořádku a něco se stále rozbíjí. Je třeba si na to posvítit.

******

 

Co to znamená - kočka mi podrápala skoro celý nos až tak, že jsem uvažovala jestli to jít šít?

Ano

Její kočka moc dobře věděla, že se chovala nedůstojně, a proto jí dala najevo svojí nepřízeň.

******

 

Viete mi poradit, ako mam pomoct mojmu manzelovi, ma problemy s pravym okom, nevidi nan dobre, chodi na injekcie a lazer, ale vobec liecba nezabera.

Ma novu pracu, asi pol roka, v januari sa za mnou pristahoval, kratko na to ako sme sa vzali. Mozno by bolo lepsie ak by sa obzeral po novej praci?

Ma 31 rokov a bola by som nerada, ak by sa to zhorsovalo.

 

Asi má více vidět sebe než vás. Zkuste mu nemluvit do života a dát mu více svobody, nebo si ji musí dopřát sám.

******


Rada by som vedela čo je príčinou mojej únavy, ktorá trvá už niekoľko rokov na čom popracovať, aby som to vyriešila a druhá otázka je ohľadom môjho niekoľkoročného bloku v krku, na čom popracovať, aby sa mi postupne uvoľnil.

 

Blokáda v krku svědčí o nevyřešení minulosti a únava je z toho, že neřeším. 

******

 

Dobrý den p.Blechová,chci Vás poprosit o radu nebo vysvětlení, proč se moje tělo nadměrně potí, proč se v něm vytváří nadbytečné teplo a jak si od toho pomoci?

 

Jsou to strachy, nebo stresy nebo nečistoty. Chce to vyčistit tělo, hodně pít, vypotit sportem nebo nějakou aktivitou a uvolnit se. Prostě změnit životní program.

*******

 

Příjemný dobrý večer paní Blechová,

velice moc si vážím Vaší práce a jsem vděčná za to, že mohu čerpat z Vašich poselství ve vašich knihách a kartách.

Mohu se Vás zeptat na to, co se děje nyní v mé blízkosti a zda je to pro mne nebezpečné? V bytě ve vedení elektřiny dochází ke zkratům, spékají se dráty, rozbila se mikrovlnka asi vlivem toho.

ano

Měla by si více všímat v životě toho, kdo jí bere energii a kdo jí energii dává.

*********

 

" Nyní se učí smutek dávat do života jako hybnou sílu jejího žití a učí se žít tím, co je a ne tím, co by chtěla. " Možná vypadám jak hlupák a samozřejmě si tu větu nějak vysvětluji, ale ráda bych věděla, zda je to správně...pro mě to je důležité.

 

Smutek naše duše vnímá jako radost a ve smutku je nám duše nejblíže. Díky smutku se učíme žít jinak a dívat na život jinak, proto nás smutek vždy popostrčí dál. 

******

 

Dobrý den paní paní Blechová,

poslední měsíc můžu nazvat "měsícem reklamací". Nejprve jsem si před měsícem koupila nový mobil a už podruhé za uplynulou dobu jsem ho dala k reklamaci se stejnou závadou. "Chytrý mobilní telefon" sice krásně funguje ve všech ostatních funkcích, ale často "netelefonuje" :)  A aby toho nebylo málo, dala jsem reklamovat i moje nové boty, které také nemám déle než měsíc. Podpatek na levé botě změkl, takže chůze v těchto botách není pohodlná.

Zajímalo by mě, co mi tyto "reklamace" mají říct. Můžete mi poradit? 

 

Co je třeba vyreklamovat ve vašem životě, kde je třeba udělat změnu? Boty jsou o cestě, telefon o komunikaci. Přemýšlejte o tom.

******

 

Chtěla bych se zeptat - nelze-li změnit věci nebo lidi kolem sebe, musím změnit přístup k nim - jak na to? Nejde mi to. Bez odpuštění není uzdravení. Chtěla bych to taky změnit, CD vlastním, k živým lidem a ani hlavně k sobě mně  to taky nějak nejde. Jak změnit  lítosti, křivdy a strach, které člověk pravděpodobně získal v prenatálním nebo raném věku. 

 

Jste velice citlivá a tím pádem slabá. Je třeba zesílit, nelitovat se, uvědomit si své chyby a jít tam, kam chci. Udělat si program, cíl a vykročit. 

*****

 

Krátce můj příběh:Já,můj manžel a syn býváme v jednom objektu(menší bývalý statek),společně s mými rodiči. My svoji bytovou jednotku, rodiče svoji jednotku taktéž, ale jeden objekt. Před 3 roky z ničeho nic můj táta slovně napadl mého muže, že mu krade věci v jeho dílně (zamčená zámkem, klíč má pouze můj táta).Poté, že se mu ztrácí dřevo na dvoře. Vše oploceno, vjezd přes bránu kolem jejich bytu. Pořídil si kamery, které nic nezachytily, ale pořád krade můj muž. Můj muž naší rodině vždy pomáhal a stál při nás. Určitě si takové obvinění nezaslouží. Tátu měl vždy rád a je z toho špatný. Chci se Vás zeptat, myslíte si, že je to pro nás všechny nějaká  lekce a když tak jaká? Nebo je možné nějaké karmické vyrovnávání účtů z minulých životů.

 

Jedná se o karmické dluhy z minulých životů, kdy už k této situaci došlo a váš otec ji má zakódovanou. Je třeba se vzdálit rodičům a žít si jen svůj život. Tato situace vás vede k odloučení abyste v příštím živote nemuseli už opakovat stejné lekce. Do budoucnosti už děti nebudou žít s rodiči, každý si půjde svojí cestou a je třeba se učit odpoutávat.

 

 

Přednášky a semináře Zdenky Blechové naleznete

https://www.zdenkablechova.cz/prednasky-a-seminare-z_-blechove---2016

ve městech, kde se koná přeednáška je možná konzultace