Prioritní by nemělo být, kdo stojí v čele vlády, ale třeba čistota podzemních vod.

05.12.2018 20:29

VÁCLAV CÍLEK - geolog, klimatolog, spisovatel, esejista, filosof, překladatel taoistických a zenových textů a popularizátor vědy... 

www.novinky.cz/domaci/490888-cilek-tradicni-chod-rocnich-obdobi-v-budoucnu-temer-zmizi.html

Nevěnujeme dostatečnou pozornost tomu, co se děje v přírodě, ale zabýváme se děním ve společnosti, a zejména v politice. Mám pocit, že v posledních letech došlo k velkému zhloupnutí národů. Podvědomě totiž vnímáme, že se v přírodě, v lese, na poli, v počasí, něco děje. Přírodní část mysli ale ignorujeme, což nemůže skončit dobře.

Zřejmě máme představu, že když vyměníme nějakého politika ve vedení státu, tak se vše vyřeší a situace se zlepší. Neúměrně se to promítá do nálad a strachu všude na světě. Pokud je to takhle, znamená to, že politické protesty budou celosvětově pokračovat a budou ještě intenzivnější, hlubší a násilnější.

Geolog, klimatolog, spisovatel, esejista, filosof, překladatel taoistických a zenových textů a popularizátor vědy Václav Cílek.

Václav Cílek.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Pohled na stav životního prostředí je značně upozaděný. Prioritní by nemělo být, kdo stojí v čele vlády, ale třeba čistota podzemních vod. Dvě třetiny podzemních vod jsou nějakým způsobem znečištěné. Jejich vyčištění může trvat třeba i 20 nebo 50 let.

Zdroj: www.novinky.cz