strach obsahuje nejdůležitější lekce pro růst a osvobození...

15.04.2018 20:49

LENKA SÝKOROVÁ...

Chceme-li se dostat ze stavu strachu, musíme se umět uvolnit…Je těžké ne-li nemožné, překonat obavy a překážky, když tělo nemá fyzickou a psychickou sílu. S lidmi, kteří žijí ve strachu, je snadné manipulovat, reakce nejsou často odpovídající. Nevidíme krásu, jsme mimo pohodlí a nemáme sílu dělat změny.

Skvělou pomůckou je nahlas ve své samotě rozebírat situace, své myšlenky, psát nebo o nich meditovat. To je první krok k demystifikaci a zmenšení emocionálního náboje. Temnota a strach se skrývají v mysli a těle. Jakmile posuneme příčku sebelásky a sebe-soucitu, tato alchymie má silné léčivé schopnosti. Stíny a strach musí vyjít na světlo světa, být přijaty. Většina takových břemen se rozpustí rychle nebo pomaleji a tělo se uzdravuje.

Zapište si všechny obavy a strachy, všechno, co vás manipuluje, ovládá, omezuje, co vám brání přesunout se do vysokých vibrací Lásky a do pocitu bezpečí. Jakmile uvidíte, co vytváří strach, okamžitě si uvědomíte, co se skrývá za oponou. Najděte si prostor pro každodenní meditaci a hluboké vnitřní rozhovory odkud obavy pochází, pokuste se najít výchozí bod, okamžik, kdy se strach spustil a tento zážitek rozpusťte se světle Lásky. Častokrát strach vychází z podvodů, nesprávných interpretací toho, co lidé říkají.

 Vraťte se do časové osy zážitku, pokud to bylo v dětství, obejměte sami sebe ve věku, kdy trauma nastalo. Pohlaďte sami sebe. Vezměte sami sebe do náruče. Bylo-li to v dospělosti, meditujte o strachu jako o lekci. Strachy mají na duchovní cestě všichni a strach obsahuje nejdůležitější lekce pro růst a osvobození, pokud jste ochotni.

Zdroj: mayskykalendar.blogspot.cz/2018/04/prekonani-strachu-2cast.html