rituál dospělosti...

22.09.2016 10:03

Patří do přechodových rituálů...

      Termíny:      20. listopadu  2016       10 - cca 17 h...

 

Možná jste si někdy všimli, že velké množství lidí v naší společnosti se chová ve 30 jako puberťáci, ve 40 ještě žijí u maminky a v 60 mají umělý obličej dvacetiletého. Také jste si určitě všimli, že více jak 50 % manželství se rozvede, prudce roste popularita adrenalinových sportů, mnoho mladých mužů umírá na motorkách. Přemýšleli jste o tom, proč tomu tak je? Jedním z důvodů je absence přechodových rituálů v naší společnosti a tím chybějící iniciace do jednotlivých životních etap.

 

Všechny přechodové rituály mají minimálně dvě důležité fáze – proces oddělení (separace) a proces přijetí. Oba procesy se provádějí nějakými úkony „navenek" a při nich se odehrává důležitá změna „uvnitř", která mění účastníky rituálu. Některými rituály může „adept“ projít sám, obvykle ale potřebuje součinnost dalších osob.

 

Přechod z dětství do puberty, následně dospělosti,  by měl obsahovat ve fázi oddělení -symbolické vystoupení ze stínu máminé sukně, psychologické druhé přestřižení pupeční šňůry a opuštění dětské komunity. Tento rituál je důležitý pro děti i pro matky. I z její strany je důležité psychologické druhé přestřižení pupeční šňůry a vypuštění dítěte do nebezpečného prostoru mimo její ochranu a vliv. Bohužel díky absenci tohoto rituálu často vidíme matky, které dirigují a ochraňují své děti i ve věku, kdy jejich děti mají již své vlastní děti.

 

Během tohoto rituálu se dospívající definitivně odděluje od svého dětství a puberty, od času hledání sebe, času převažující hry a zábavy.Odděluje se také od bezpečí žití v původní rodině a komunitě. Setkává se se svojí vlastní identitou a přijímá osobní zodpovědnost za svůj život. 

 

V přírodních kulturách je tento  rituál považován za nejdůležitější. 

 

 

Účast a provedení rituálem na celodenním obřadu je 800,- Kč na osobu.

 

 

Termín a místo přechodového rituálu je uveden zde: www.inanna.cz/novinky2/

 

 Více zde: https://www.inanna.cz/ritual-dospelosti/