poprvé...

11.03.2018 19:20

Milovaní přátelé a je to tady...

J A R O!!!

Byť v minulém příhovoru bylo řečeno, že jisté reklamní tahy jsou schopny některým z nás:-))) navodit jaro uprostřed zimy, tentokrát je to doopravdy.

Co mě se týče, dnešní jarem vonící den jsem s radostí a údivem malého dítěte zažila několik jarních „poprvé“…

Tak například – dnes jsem poprvé zahlédla motýla a ne ledasjakého…nádherného žluťáska vesele obletujícího nízký smrkový porost, přísně kopírujícího osluněná místa, jak jinak, sám motýl byl žluťoučký jak sluníčko...

To druhé „poprvé“ byla moje první zahradní siesta po nedělním obědě, sestávající z dobře zabaleného těla – viz. nezapomenutelná školní písnička – „Sluníčko se směje jako liška“… jež jsem uložila do teple vystlaného zahradního křesílka a usnula jako špalek! Probuzení sluníčkem a naléhavým zpěvem ptáků, hlučně dorážejících zimní dávku slunečnice, mě naštěstí upozornilo, že ještě není noc, a že mě dnes ještě čeká spousta nových „poprvé“.

A poté, co jsem se na zahradě s vděčností rozloučila se zimou, přišla řada na „první“ stříhání zlatého deště, neodmyslitelného symbolu přicházejícího jara. Dále pak „první“ nařízkování šípkové růže, zanedlouho hustě růžově kvetoucí, větvičky pečlivě nastříhané, připravené k letošnímu sdílení s ostatními na počest dobrého sousedství…

A další „poprvé“ – čmeláci, jež opustili jako na povel svá pozemní hnízda a pustili se, se svými včelími kolegyněmi – „neděle neneděle“ do tolik záslužné práce!

Díky bohu, že nám příroda ukazuje přirozený rytmus a načasování… máme je v sobě všichni, nejen čmeláci a včely… Čím více uvolníme náš každodenní režim a opustíme spěch a stres a časování na minuty, kupodivu, se staneme mnohem vnímavějšími a více výkonnějšími, ba co dím, více tvořivějšími! A šťastnými!!!

Udělejme pro to něco…

Je dobré učit se od Matky Přírody, co nejvíce ji pozorovat a přiblížit se jí. A všímat si každým okamžikem, kolik nových „poprvé“ nám dennodenně ukazuje a vyzývá nás tak vnímat život Nově a Vědomě.

Celý náš život je šňůrou neméně důležitých a jedinečných prožitků, které koneckonců zažíváme všichni, když se naučíme vážit si jich a dívat se okolo sebe, jakoby to bylo poprvé...

Milovaní, mějte krásné jarní dny plné probouzení Nového v nás i kolem nás…

S Láskou a Vděčností Věra

 

Obr.: www.google.cz