na téma PŘÍRODNÍ STAVITELSTVÍ...

25.01.2017 12:17

DANIEL GRMELA...

Milí přátelé,

 

posílám pozvání na konference a festival přírodního stavitelství + seminář k přípravě na stavbu slaměného domu.

 

Festival přírodního stavitelství Plzeň

11.2. 2017, Centrum Totem, Plzeň 

 

Jednodenní akce s pásmem přednášek a možností konzultací vašich projektů s odborníky na nízkoenergetické a pasivní domy z přírodních materiálů s využitím obnovitelných zdrojů energií, stavby ze slaměných balíků se sálavými akumulačními kamny a omítkami z místní hlíny, technická zařízení budov, feng shui a kořenové čistírny odpadní vody.     

 

Mimo jiné vystoupí také Ing. arch. Petr Hájek s originální filozofií osobních domů a obytných zahrad.

Kontak: atelierhajek.blogspot.cz/

***

Konference Přírodní stavby od A do Z

17.-19.2. 2017, Kaprálův Mlýn, Ochoz u Brna

 

Již 4. ročník úspěšné akce. Intenzivní víkend nabitý zkušenostmi z oboru přírodního stavitelství tentokrát trochu jinak. Méně teorie a frontálních přednášek a více zkušeností a praktických ukázek. V báječném prostoru skautské základny uprostřed lesů. Vedle profesionálů vystoupí také svépomocní stavebníci jedinečných staveb.  

 

Přestože jde o největší podobnou akci na Moravě, atmosféra bývá komornější, takže se každý, kdo má zájem, dostává obvykle v diskuzích ke slovu. Možnost plné penze (společné snídaně, obědy a večeře) a příjemného ubytování. 

 

Konference Stavby z přírodních materiálů

10.-12.3. 2017, klub Impact Hub v Praze

 

Pásmo přednášek s tématikou přírodního stavitelství a lokální soběstačnosti je doplněno panelovou diskuzí a možností konzultací vašich projektů s našimi předními odborníky. 

 

Mimo jiné také na téma legislativy slaměných domů nebo možností dotací z programu zelená úsporám na pasivní slaměné novostavby nebo zateplení slaměnými balíky při revitalizacích. 

 

Jde již o 4. ročník zdaleka největší tuzemské akce svého druhu s mezinárodní účastí. Vystoupí také bioarchitekt a výzkumný pracovník Kasselské Univerzity prof. Dr. Ing. Gernot Minke z Německa.

 

Seminář - Příprava na stavbu slaměného domu
28.10., Ivanovice na Hané

Intenzivní seminář shrnuje ty nejpotřebnější informace pro přípravu na stavbu slaměného domu a ve slaměném rodinném domě také probíhá.

 

Při přihlášení do konce dubna a pro účastníky konferencí anebo festivalu výrazná sleva.

 

Na viděnou se těší a za Slamák.info zdraví!

 

Daniel Grmela