program ve zlínské Arkáně...

02.10.2014 21:42

Dobrý den,


rádi Vás informujeme, že s nástupem podzimních dní přibyla v Centru Arkána nová pravidelná cvičení. Přijďte si zacvičit a odpočinout si od spěchu všedních dní.. Přihlásit se na cvičení můžete přímo u lektorek, které cvičení vedou.


Nová cvičení v Arkáně:

- pilates (9:30 - 10:30 hod), vždy v úterý, lektorka: Anna Petrášová
- čchi-kung taiči, 1. skupina (17:15 - 18:15 hod), vždy ve čtvrtek, lektorka: Zdeňka Kymlová
- čchi-kung taiči, 2. skupina (18:30 - 19:30 hod), vždy ve čtvrtek, lektorka: Zdeňka KymlováCelý přehled cvičení v Arkáně je zde:

Den

Začátek

Konec

Cvičení

Lektor/ka

pondělí

17:15

18:15

rehabilitační cvičení

Ludmila Toboláková, tel: 728 269 387, email: Liduska21@seznam.cz

pondělí

19:00

20:00

hatha joga, www.hathajogazlin.cz

Gabriela Lukášová (Vovčenková), jogazlin@gmail.com

úterý

9:30

10:30

pilates

Anna Petrášová, tel: 775 785 029

středa

16:30

17:30

základní joga

Michaela Štefánková, tel: 737 868 069

středa

17:45

18:45

joga pokročilí

Michaela Štefánková, tel: 737 868 069

 čtvrtek

17:15

18:15

čchi-kung taiči (1. skupina)

Zdenka Kymlová, tel: 775 360 802, email: z.kymlova@seznam.cz

čtvrtek

18:30

19:30

čchi-kung taiči (2. skupina)

Zdenka Kymlová, tel: 775 360 802, email: z.kymlova@seznam.czV úterý 30. září 2014 v 18 hod se koná workshop terapeuta a spisovatele Mgr. Miloše Matuly "Emocionální konflikty a práce s energií podle staroegyptských misterijních chrámových škol".Zveme Vás také na již avizovanou přednášku českého dokumentaristy a režiséra Viliama Poltikoviče "Brána smrti", která proběhne 15. října 2014 v Městském divadle Zlín, kde probíhá i předprodej vstupenek. Vstupenky zakoupíte přímo na pokladně divadla.

Promítání dokumentu s následnou besedou s autorem. "Brána smrti" je název nového 13-dílného dokumentárního seriálu o umírání a smrti, který nedávno natočil pro ČT2. Tento seriál nabízí divákům zcela jiný pohled na smrt než je běžné. Většina lidí má ze smrti strach, je to pro ni téma depresivní a schovává se před ní. V seriálu však poznáme, že lidé napříč historií i kulturami většinou pojímají život a smrt jako proměny našeho věčného bytí...25. října 2014 Vás srdečně zveme na setkání s Merlainem a Krystalkou. Merlain a Krystalka komunikují se svým postiženým synem Darýskem na vyšších úrovních. Prostřednictvím těchto channelingů předávají informace o změnách, které se dějí v této transformační době... Přijďte se osobně zeptat na otázky, které Vás zajímají...Na přelomu října a listopadu 2014, 31.října - 2. listopadu 2014 proběhne třídenní praktický kurz "Procesy za komunikací" Mgr. Petra Vladyky. Naučí vás, jak se bránit vysávání a manipulaci, jak vyjít ze scénářů v komunikaci v životě. Odhalí skryté komunikační hry a rady, jak je nehrát.. a spoustu dalších užitečných a praktických informací...Pokud si nepřejete dostávat program Arkány, napište "neposílat".

Příjemný závěr září přeje

Centrum Arkána
www.centrumarkana.cz
tel: 777 192 334, 777 013 096
Celý přehled akcí Arkány do konce roku:

30. září 2014

Workshop “Emocionální konflikty a práce s energií podle staroegyptských misterijních chrámových škol”

Miloš Matula

www.milosmatula.cz

 

18:00 hod

 

Naše spokojenost a úspěch v životě jsou spojeny s tím, jak umíme zacházet s energií a jak dokážeme její hladinu přirozeně udržovat/doplňovat. Naučte se, jak energii získat a udržet, aniž byste o ni bojovali s druhými a tak vystavovali své vztahy a život strastem.

 

Cena 250 Kč

 

 

1. října 2014

Meditace DEEKSHA a ANANDA MANDALA

Helena a Lukáš Hudečkovi

www.peceodusi.net

 

 

19:00 – 21:30 hod

 

Deeksha (dikša) je požehnání nebo dar, který je možné obdržet skrze vyšší vědomí, jež podporuje proces duchovního uvědomění nebo-li probuzení a transformaci jedince. Napomáhá vzestupu do vyšších stavů vědomí, uvolňuje mysl a přirozeně rozvíjí inteligenci a lásku. Přináší každému takový prospěch, který je důležitý a nezbytný pro jeho podporu a vývoj. Pracuje zcela unikátním a inteligentním způsobem k tomu, aby nás spojila s pravdou našeho vlastního bytí.

 

Dikša nepatří k žádnému náboženství nebo vyznání, je univerzální energií , která může být dosažena kýmkoliv, ať už si vybral jakoukoliv cestu.

 


Deeksha je předávána dikšadávajícími (absolventem Oneness Awakening - Dikša kurzu). Základním způsobem Deeksha předávání je přiložením rukou na hlavu. Prožitky během přenosu se mohou lišit. Přijímající může cítit pálení v hlavě, příjemnou energii procházející tělem, nebo jen lehké vibrace či teplo. Prožitky a pocity ovlivňuje citlivost a potřeba jedince. Není však důležité, co je vnímáno během přenosu, jako to, jakou změnu vytvoří po té. Celý proces probíhá podle vnitřní přirozenosti a připravenosti každého z nás.

Vstupné dobrovolné

 

 

7. října 2014

DEEKSHA pro děti

Helena a Lukáš Hudečkovi

www.peceodusi.net

 

17:00 – 18:30 hod

 

Zveme děti s rodiči, babičkami či dědečky. Léčivá vesmírná síla a energie Dikša požehnání pro kohokoliv z Vás, ať jste dítě nebo dospělý. Všechny naše děti, stejně jako Vy sami, mohou žít v radosti, zdraví, lásce a harmonii, ve spojení se svojí přirozeností či svým andělem strážným. Dikša nám přináší takový prospěch, jaký momentálně potřebujeme. Pomáhá naplnit se vnitřním klidem a láskou, uzdravuje tělo a mysl, plní malá i velká přání a rozzáří oči i těm nejmenším.

 

Děti budou společně malovat obrázky svých přání, povídat si o nich, zpívat léčivé mantry a vyzkouší si meditaci s Dikšou. Těšíme se na Vás, ať už přijdete sami, nebo se svými andělskými dětmi.

Více informací na www.peceodusi.net.

 

Vstupné dobrovolné

 

 

 

14. října 2014

MOHENDŽODÁRO – TANTRA-JÓGA PRO ŽENY

Zita Žurková

www.vedomazena.cz

 

 

17:30 – 21:00 hod

 

Tajemné, ozdravné, zkrášlující a omlazující cvičení z indické tradice posiluje oslabené pánevní dno, ženské orgány a dráhu ledvin.

 

Program:

OSHO meditace, cvičení asán, otevření se cvičení Mohendžodáro, práce s pánevním dnem a dechem, techniky k posílení “vnitřní ženy”, její spontánnosti, intuice, laskavosti

 

Další termín: 4.11.2014  (vždy 17:30-21 hod)

 

Těší se na Vás akreditovaná profi cvičitelka Zita Žurková

 

Cena 400 Kč/jeden workshop, platba předem)

 

 

 

15. října 2014

Přednáška “Brána smrti”

Viliam Poltikovič

KDE: Městské divadlo Zlín, tř. Tomáše Bati 4091/32, 761 87 Zlín

VSTUPENKY  POUZE  V PŘEDPRODEJI  MĚSTSKÉHO  DIVADLA  ZLÍN

18:30 hod

 

Známý český režisér, dokumentarista, scénárista, kameraman a fotograf Viliam Poltikovič nedávno dokončil třináctidílný dokumentární seriál pro Českou televizi o umírání a smrti "Brána smrti".

Smrt, umírání, zánik.... Konec nebo začátek?

 

Žijeme, jako kdybychom nikdy neměli být staří a umřít. Jak ke smrti přistupují jiné kultury a co o ní říkají význační lidé dnešní doby (Stanislav Grof, Dalajlama, R. Moody)? Hlavním průvodcem se v seriálu stává světoznámý americký psychiatr žijící v USA Stanislav Grof.

 

Dokumentární seriál ČT "Brána smrti" nabízí divákům zcela jiný pohled na smrt než je běžné. Většina lidí má ze smrti strach, je to pro ni téma depresivní a schovává se před ní. V seriálu však poznáme, že lidé napříč historií i kulturami většinou pojímají život a smrt jako proměny našeho věčného bytí. K pokračování života po smrti se hlásí i mnozí moderní vědci a odborníci - zjišťují, že po smrti je to vlastně mnohem zajímavější...

Zároveň v seriálu najdeme inspiraci, jak se vypořádat s odchodem blízkých, jak se připravit na vlastní smrt i jak vlastně žít.

Během večera budou promítnuty ukázky ze seriálu i ukázky, které v seriálu uvedeny nebudou.

 

Viliam Poltikovič na Cestách k sobě:

https://www.cestyksobe.cz/viliam-poltikovic-smrt-jako-transformace-prana-a-netusene-moznosti-ad3508/

 

 

Viliam Poltikovič se narodil 28. 2. 1958 ve Znojmě. Studoval na Katedře dokumentární tvorby (1979 –1984). Od srpna 1989 na volné noze. V současné době žije v malé vesničce u Prahy. Před rokem 1989 točil filmy s psychologickou a sociologickou tématikou, po roce 1989 se zaměřuje na dokumentární filmy s převážně duchovní tématikou. Pracuje i jako kameraman, fotograf a píše knihy. Dosud natočil přes 120 filmů a pracuje zejména pro Českou televizi.

 

Cena 250 Kč

 

 

 

 

19. října 2014

Setkání s Marcelkou z hor

www.marcelkazhor.cz

11:00 – 15:00 hod

“Jsem. Nic víc nelze o tom říci. Když se člověk stane nikým a ničím, ani dobrým, ani zlým,  stává se vším. Marcelka

Opět máme tu čest přivítat vzácného hosta, realizovanou bytost Marcelku z hor, která bude na setkání odpovídat na vaše otázky…

 

Videa, kde je možné shlédnout přednášky Marcelky:

 

https://www.youtube.com/watch?v=zRTezzWkHxI

https://www.youtube.com/watch?v=2KCJOOigpqI&list=PL6PK6FZdE6Pyb6FpvdVd_6IcI2pV2jcIY

https://www.youtube.com/watch?v=U7A5QoXQ-5c

 

Cena 150 Kč

 

 

 

21. října 2014

Školní systemické konstelace – JAK NEVYHOŘET

www.tvorivaskola.cz

Mgr. Čeněk Rosecký

14:00 – 17:00 hod

Školní systemické konstelace odhalujízákladní síly a zákonitosti, které mají bezprostřední vliv na chování dětí – žáků. Dozvíte se, co určuje mezilidské vztahy v systémech, jako jsou rodina a škola. Poznáte, co je potřeba dělat proto, aby se všichni členové systému cítili bezpečně a spokojeně.

 

Co je při vzdělávání a výchově úkolem učitele a co přísluší rodičům? Jak dosáhnout skutečně partnerské úrovně vztahu mezi učitelem a rodiči? Požadavky na učitele ze strany společnosti – a často také ze strany rodičů – stále rostou. Pravomocí a nástrojů, které mají učitelé k dispozici, přitom spíše ubývá. Podstatné je, aby učitelé ve spolupráci s rodiči vytvořili pokud možno co nejbezpečnější prostor pro rozvoj a školní práci dětí.

 

Abychom toho mohli dosáhnout, je dobré vědět, jaké základní vlivy působí na učitele, žáky a rodiče a co určuje jejich základní nároky a potřeby. Hlubší pochopení skutečných příčin přináší uvolnění, nadhled a možnost dosažení trvalého pocitu zakotvení a uspokojení. Přispívá k vytváření pozitivního klimatu ve škole i v rodině.

 

Základní témata semináře:

- rodinné a školní normy
- postavení a přístup učitele a rodiče
- učitelé, rodiče a děti
- původní a nová rodina
- syndrom vyhoření

 

Cíle semináře:

1. Seznámení s metodou systemických konstelací. Předání informací o systémových souvislostech a zákonitostech ve vztazích mezi rodiči, dětmi, učiteli a školou.
2. Práce s typickými modelovými situacemi na škole a v rodině, a to v obecné rovině problému. Osobní zážitek a vhled do řešení nejčastějších problémů.
3. Změna "nezdravých" postojů a aktivní ochrana před vyhořením. Práce s tématy účastníků.

 

Tento seminář má akreditaci MŠMT a účastníci obdrží osvědčení o absolvování programu DVPP.

 

Cena 450 Kč

 

 

 

 

21. října 2014

Přednáška „Feng-shui – ZDRAVÉ BYDLENÍ: Stavební medicína a Feng-shui z jiného pohledu“

Ing. Petr Makeš

 

www.zdravy-domov.cz

 

18:00 hod

 

Celostní pohled, jak uzdravením domova podpořit své zdraví a zdraví celé rodiny a vnést do života pohodu, štěstí a harmonii.

 

Získáte ucelený přehled o celkovém vlivu prostoru na zdraví člověka a o různých metodách harmonizace, který nenajdete v knihách. Čím začít, co je více důležité a co méně. Ukážeme si výsledky ojedinělého výzkumu vlivu tvarů staveb na život uvnitř a zásadní propojení Feng-shui a čínské medicíny. Co je stavební medicína a proč vznikla.

 

Řekneme si, jak prostor kolem nás ovlivňuje naše emoce, různé oblasti života, tělesné orgány i jejich funkci. Dozvíte se, proč mnohdy nezabírá léčba člověka, když není vyléčen prostor, kde bydlí nebo pracuje. Podělíme se s vámi o zajímavé poznatky a zkušenosti plynoucí z dlouholeté praxe.

 

Cena 280 Kč

 

 

 

25. října 2014

Setkání s Merlainem a Krystalkou

www.dobresdeleni.estranky.cz

www.jinedeti.estranky.cz

www.krystalka.estranky.cz

 

14:00 hod

 

Sdílení Merlaina a jeho ženy Krystalky. Merlain a Krystalka komunikují se svým postiženým synem Darýskem na vyšších úrovních. Prostřednictvím těchto canellingů předávají informace o změnách, které se dějí v této transformační době.

 

Přijďte se osobně zeptat na otázky, které byste chtěli pochopit a zodpovědět…

 

Merlain a Krystalka na Cestách k sobě: https://cestyksobe.cz/krystalka-merlain-sdileni-s-krystalkou-merlainem/2579

 

 

Cena 180 Kč

 

 

 

 

31. října – 2. listopadu 2014

2,5-denní praktický kurz “Procesy za komunikací”

Mgr. Petr Vladyka

 

čas bude upřesněn

 

Seminář rozhodně nepatří mezi tradiční. Naučí Vás jak se bránit vysávání a manipulaci, jak vyjít ze scénářů v komunikaci i životě.

Naučíte se procesy i jednoduché techniky, kde věci můžeme změnit a to hned!

 

Obsah kurzu:

 

Obrana proti skryté i zjevné manipulaci

Dovednost odmítat a techniky říkání NE!

Jak náš vnitřní rozhovor určuje vývoj událostí

Nejčastější skryté komunikační hry a jak je nehrát

Životní scénáře a odkrývání  scénářového  jednání

Test 5 nejčastějších miniscénářů, které hrajeme a protijedy

Slovní indikátory aneb jak poznat nakolik to kdo myslí vážně a podvědomýpostoj k věci

Energetické aspekty komunikace (jak z nás ostatní skrytě dostávají energii+obrana)

Techniky soustředění energie před náročným jednáním

Techniky snižování napětí, práce s kritikou, oceňování

Reflexe jako cesta k porozumění

Prvky bioenergetiky - nabíjení se

Posílení síly myšlenky

Mentální rozhovor

Techniky uzemnění

 

Ano, je toho opravdu hodně, co můžete změnit a získat během tohoto užitečného semináře. A je toho ještě více, co bude chtít zařadit do svého každodenního života.

 

Mgr. Petr Vladyka – jako externista vede VŠ semináře na téma “moderní, zážitkové a alternativní přístupy ve výuce”, a “odkrytá komunikace”, semináře na téma “nedirektivní přístup v praxi”, specializovaná školení forenzních psychologů; dale již 18. rokem vede kurzy zaměřené na práci s pravou mozkovou hemisférou, techniky zapamatování, komunikaci a rozvoj kreativity

 

Cena  2300 Kč

 

 

 

 

4. listopadu 2014

MOHENDŽODÁRO – TANTRA-JÓGA PRO ŽENY

Zita Žurková

www.vedomazena.cz

 

 

17:30 – 21:00 hod

 

Tajemné, ozdravné, zkrášlující a omlazující cvičení z indické tradice posiluje oslabené pánevní dno, ženské orgány a dráhu ledvin.

 

Program:

OSHO meditace, cvičení asán, otevření se cvičení Mohendžodáro, práce s pánevním dnem a dechem, techniky k posílení “vnitřní ženy”, její spontánnosti, intuice, laskavosti

 

Těší se na Vás akreditovaná profi cvičitelka Zita Žurková

 

 

Cena 400 Kč/jeden workshop, platba předem)

 

 

 

 

8. listopadu 2014

Životní konstelace a pohyby duše

Mgr. Čeněk Rosecký

www.ordejov.cz

 

 

10:00 – 18:00 hod

 

Anotace:

"Každý má právo setrvat v bolesti. Každý má možnost být šťastný."

 

Máte rodinné, partnerské, pracovní nebo jiné životní nesnáze? Prožíváte opakovaně stejné nebo podobné nepříjemné situace? Chcete to změnit?

Tento seminář vám umožní uvidět a pochopit skutečné příčiny vašich potíží, nalézt východisko a obnovit porušenou rovnováhu. Výsledkem je hluboký pocit naplnění, vnitřního klidu a radosti.

 

 

Životní konstelace a pohyby duše jsou seminářem, který přináší možnost praktického řešení konkrétních potíží. Seminář využívá systemické konstelace, skupinovou dynamiku i teoretické pasáže tak, abyste mohli s jistotou a klidem vykročit do dalšího života. Cílem je poskytnout všem zájemcům hluboký vhled na řešení jejich konkrétních osobních a vztahových problémů.

Na tomto semináři zažijete hluboké vědomí vzájemné sounáležitosti všech lidí, poznáte, co a proč je potřeba udělat, aby se váš život a životy vašich blízkých mohly změnit k lepšímu.

 

V okamžiku, kdy se uvolníte z rodových zapletení a postavíte se správným způsobem na své pravé místo, zažijete velké uvolnění. Váš marný boj bude u konce. Vaše duše bude moci začít plně realizovat své jedinečné poslání. Posun, který v takovém okamžiku zažijete, nazýváme pohybem duše. Může se jednat o velké životní změny, stejně jako o velmi jemné a tiché proměny vašeho postoje k životu a sami k sobě.

Na semináři je možné postavit si životní, rodinnou, pracovní, finanční nebo zdravotní konstelaci.

Cena 900 Kč

 

 

 

11. listopadu 2014

Přednáška o intuitivním vidění pro děti + intuitivním vnímání pro dospělé

Jana Berenika Dufková

www.centrum-rozvoje-osobnosti.cz

 

Metoda intuitivního vnímání Marka Komissarova je složena z metody intuitivního vnímání pro dospělé a metody intuitivního vidění, která je určena dětem ve věku od 5 do 12 let.

 

U dětí se proces aktivace Centra vnímání odlišuje od výuky dospělých tím, že děti se zavřenýma očima jednoduše vidí. Tento režim VIDĚNÍ je jen u dětí ve věku mezi 5 - 12 lety, pak se tato schopnost přepíná na dospělý režim, tzn. režim VĚDĚNÍ.

 

K čemu dítě potřebuje takové vidění, pokud vidí normálně pomocí svých fyzických očí?

- pro děti je výuka této metody zábavná. Líbí se jim, že mohou vidět se zavřenýma očima jako kouzelníci. A oni jsou skuteční kouzelníci.

- tato metoda může pomoci dětem slabozrakým a nevidomým k orientaci v prostoru a ke snadnějšímu absolvování školního programu.

- cvičení podle metody vidění bez použití zraku rozvíjí v dětech sebejistotu.

- postupně se u dítěte srovnává a harmonizuje práce obou mozkových hemisfér, tím pádem se děti zklidňují a naopak, dětem pasivním to přispívá k aktivitě díky jejich soustředěnosti a pozornosti při vykonávání cviků. Důsledkem cvičení je i prokazatelné navýšení IQ.

- člověk si bude více jistý.

- bude vědět, co má dělat a jak postupovat v té které životní situaci.

- bude přesně vědět jakou obchodní smlouvu má podepsat a jakou odmítnout.

- bude přesně vědět koho si má vybrat za obchodního partnera a koho pro rodinný svazek a bude mít ve svých rukou potenciál, který je možné rozvíjet do hloubky podstaty ve všech sférách působnosti.

 

PŘÍMÉ INFORMAČNÍ VNÍMÁNÍ DÁVÁ ČLOVĚKU MOŽNOST VĚDĚT O PROBÍHAJÍCÍCH UDÁLOSTECH VE SVĚTĚ BEZ OHLEDU NA VZDÁLENOST, PŘEKÁŽKY A DOKONCE I BEZ OHLEDU NA ČAS.

 

Vstupné dobrovolné

 

 

 

12. listopadu 2014

Kurz “Metoda intuitivního vidění pro děti do 12 let”

Jana Berenika Dufková

www.centrum-rozvoje-osobnosti.cz

 

 

děti budou rozděleny do několika skupin dle počtu přihlášených

 

Metoda intuitivního vnímání Marka Komissarova je složena z metody intuitivního vnímání pro dospělé a metody intuitivního vidění, která je určena dětem ve věku od 5 do 12 let.

U dětí se proces aktivace Centra vnímání odlišuje od výuky dospělých tím, že děti se zavřenýma očima jednoduše vidí. Tento režim VIDĚNÍ je jen u dětí ve věku mezi 5 - 12 lety, pak se tato schopnost přepíná na dospělý režim, tzn. režim VĚDĚNÍ.

 

K čemu dítě potřebuje takové vidění, pokud vidí normálně pomocí svých fyzických očí?

- pro děti je výuka této metody zábavná. Líbí se jim, že mohou vidět se zavřenýma očima jako kouzelníci. A oni jsou skuteční kouzelníci.

- tato metoda může pomoci dětem slabozrakým a nevidomým k orientaci v prostoru a ke snadnějšímu absolvování školního programu.

- cvičení podle metody vidění bez použití zraku rozvíjí v dětech sebejistotu.

- postupně se u dítěte srovnává a harmonizuje práce obou mozkových hemisfér, tím pádem se děti zklidňují a naopak, dětem pasivním to přispívá k aktivitě díky jejich soustředěnosti a pozornosti při vykonávání cviků. Důsledkem cvičení je i prokazatelné navýšení IQ.

- člověk si bude více jistý.

- bude vědět, co má dělat a jak postupovat v té které životní situaci.

 

PŘÍMÉ INFORMAČNÍ VNÍMÁNÍ DÁVÁ ČLOVĚKU MOŽNOST VĚDĚT O PROBÍHAJÍCÍCH UDÁLOSTECH VE SVĚTĚ BEZ OHLEDU NA VZDÁLENOST, PŘEKÁŽKY A DOKONCE I BEZ OHLEDU NA ČAS.

 

Cena 4000 Kč

 

 

 

12. listopadu 2014

Kurz “Metoda intuitivního vnímání Marka Komissarova pro dospělé”

Jana Berenika Dufková

www.centrum-rozvoje-osobnosti.cz

 

čas bude upřesněn

 

Člověk je schopen jakoukoliv informaci vnímat bez pomoci pomocí pěti smyslových orgánů.

Hlavním cílem této metody je odstranění psychologické bariéry v mozku člověka, aktivace informačního centra a povzbuzení lidského mozku k přijímání informací z pro něj „nového“ zdroje. Výskyt psychologické bariéry v mozku člověka je podmíněno jeho představou o cestách přijímání informací z vnějšího světa pomocí pěti orgánů vnímání, jakožto jedinných možných. Cílem této metody je překonat tuto představu a otevřít nový kanál získávání informací z okolního světa.

 

Absolvování semináře Vám umožní:

• probudit a rozvinout vlastní schopnosti, které byly doposud považované za paranormální. Již Albert Einstein řekl, že lidstvo běžně využívá jen necelých 10 procent kapacity mozku a těch zbývajících 90 procent lidé neaktivují a nevyužívají.

• otevřít a aktivovat vlastní vnitřní informační centrum, které má každý člověk, i když o něm neví a nepoužívá ho

• přijímat signály z okolí a používat je ve svůj prospěch (v podnikání, v partnerství, v mezilidských vztazích, ve výchově dětí atd.)

 

Cena bude upřesněna

 

 

 

 

18. listopadu 2014

Školní systemické konstelace – JAK BÝT AUTORITOU

Mgr. Čeněk Rosecký

www.tvorivaskola.cz

 

14:00 – 17:00 hod

Máte čím dál více problémových žáků? Valí se na Vás úkoly a Vy nevíte, kde vzít čas a energii na jejich řešení? Školní systemické konstelace přinášejí potřebné informace a nadhled. Umožňují poznat hlubší příčiny problémů a obnovit porušenou rovnováhu.

 

Tento seminář je určen pro učitele mateřských, základních a středních škol, ale hodně může dát také rodičům. Zaměřuje se na autoritu učitele, zásady školní hierarchie a působení systemických sil ve speciálních případech jako je integrace menšin nebo zapojení dětí s poruchami učení do práce v běžných třídách. Uvidíte, jak řešit různé druhy symptomatického chování žáků jako je šikana, braní drog nebo záškoláctví.

 

Co je při vzdělávání a výchově úkolem učitele a co přísluší rodičům? Jak se stát autoritou a dosáhnout skutečně partnerské úrovně vztahu mezi učitelem a rodiči? Požadavky na učitele ze strany společnosti – a často také ze strany rodičů – stále rostou. Učitel často není vnímán jako autorita, a ani se tak necítí. Podstatné je, aby učitelé pochopili, co to znamená být autoritou a ve spolupráci s rodiči vytvořili pokud možno co nejbezpečnější prostor pro rozvoj a školní práci dětí.

 

Cena 450 Kč

 

 

 

 

 

18. listopadu 2014

Přednáška „O vlivu mobilů a počítačů na zdraví“

Ing. Petr Makeš

 

www.zdravy-domov.cz

 

18:00 hod

 

Zajímavá přednáška o vlivu elektrosmogu na zdraví i psychiku dětí i dospělých, o tom co je elektrosmog, odkud přichází a co s ním!

 

Přednáška na aktuální téma je vhodná pro širokou laickou veřejnost. Je doplněna mnoha obrázky, praktickými příklady a doporučeními, co zlepšit. Dozvíte se přehlednou formou, co je to elektrosmog, proč a kde vzniká (domácí i venkovní zdroje).

 

Co může elektrosmog způsobit podle nezávislých studií a výzkumů a jak se mu bránit. Proč má tak zásadní vliv na fyzické zdraví a psychiku (především dětí), intuici i rozšířené duchovní vnímání.

 

Účelem není techniku zavrhnout, ale nebát se rozumně ji využívat!

 

Cena 280 Kč

 

 

 

 

 

21. listopadu 2014

Přednáška MUDr. Tomáš Lebenhart

KDE: Městské divadlo Zlín, tř. Tomáše Bati 4091/32, 761 87 Zlín

VSTUPENKY POUZE V PŘEDPRODEJI MĚSTSKÉHO DIVADLA ZLÍN

18:30 hod

 

MUDr. Tomáš Lebenhart - lékař celostní medicíny a ajurvédy, homeopat a autopat

Léta se zabývá medicínou a snaží se jít do hloubky problémů - léčí bylinami, informačními impulsy a dalšími potravinovými doplňky kombinuje s úpravou životosprávy dle metabolického typu a taktéž s prací na vztahu k sobě a k životu vůbec, tedy vývojem ducha. Toto vše pokládá za nezbytnou součást skutečného uzdravení.

Několik let přednáší pro laickou veřejnost i pro lékaře o přírodní medicíně a duchovních otázkách. Postupně navázal spolupráci s výtečnými léčiteli. Učil se alternativní onkologii od skutečných mistrů. Kombinuje moderní medicínu s homeopatii,autopatií,ajurvédou a léčbu bylinami.

Napsal knihy "Svlékl jsem bílý plášť" a " Bez pláště".

 

 

MUDr. Tomáš Lebenhart na Cestách k sobě:

https://cestyksobe.cz/mudr-tomas-lebenhart-cesta-srdce/662

https://cestyksobe.cz/mudr-tomas-lebenhart-nemoc-teto-doby-a-moznosti-uzdraveni-z-pohledu-celostni-mediciny/793

 

 

Přednášky:

https://www.youtube.com/watch?v=7W16tYOzTT8
https://www.youtube.com/watch?v=P5FfVUkSTgk

 

VSTUPENKY POUZE V PŘEDPRODEJI MĚSTSKÉHO DIVADLA ZLÍN

 

Cena 250 Kč

 

 

 

 

22. listopadu 2014

Rodinné, zdravotní a životní systemické konstelace

MUDr. Ivana Wurstová

www.ivanawurstova.cz

 

 

9:00 – 18:00 hod

 

Rodinné konstelace nahlížejí do našich vztahů s nejbližšími. Uvidíme, co je za oponou, proč si s někým nerozumíme a s jiným si zase rozumíme moc.

Jak to máme ve své základní rodině i ve své nové rodině s partnerem i dětmi. Co nás v životě na nevědomé rovině ovlivňuje, co následujeme a co zase nepříklad nechceme vidět.

 

Zdravotní konstelace nás zavedou k informaci, co nám chce naše tělo říci, tedy můžeme číst řeč těla. Co by rádo, co nerado. Co nevidíme, jak mu svými chybnými životními postoji škodíme. A často můžeme vidět, co nám přenechali naši předkové a jak my jim a zároveň sobě svojí nemocí prospíváme nebo škodíme.

 

Životní kontelace nám přiblíží rovinu, na které se ve svém žití momentálně nacházíme, kam nás to vede, co nevidíme a co bychom naopak mohli využít.

Klienti v konstelaci  pouze následují své vnitřní vjemy a impulzy k pohybu. Uvidí realitu tak, jak ve skutečnosti je. Ne, jak si ji sami představují nebo jak by ji chtěli mít.Je to metoda pravdy. Uvidět, přijmout, osvobodit se a jít ve svém životě dál.

 

Cena 1300 Kč

 

 

 

 

 

22. listopadu 2014

Kurz praktického využití bylin

Michaela Brošová

www.zpatkykbylinam.shop5.cz

 

9:00 – 16:00 hod

 

Na co se můžete těšit:

 

- celodenní sobotní kurz zaměřený na praktické využití bylin

- informace o zpracování bylin a jejich účincích

- výroba základních druhů bylinných mastí (měsíčková, kostivalová)

- výroba pleťových a tělových krémů (heřmánkový, břečťanový)

- příprava bylinných koupelí

- výroba bylinných tinktur

- výroba pleťových mlék a čistících vod

- základy míchání léčivých čajových směsí

- přednáška o aromaterapii

- přednáška o léčebných účincích konopí a orientace v současné legislativě

- drobné občerstvení

- kombinace starých bylinářských receptur s využitím moderních technologií

- kvalifikovaný výklad a asistence

 

 

 

Cena 1800 Kč

 

 

 

 

28. – 29. listopadu 2014

Víkendový kurz hormonální jógové terapie

Ing. Alena Šíblová

www.studioanela.cz

so 14:00 – 20:00, ne 9:00 -17:00 hod

 

Sestavu jógových cviků hormonální jógové terapie vytvořila brazilská psycholožka ze Sao Paula Dinah Rodrigues.Techniky, použité v sestavě cviků jsou účinné, jednoduché a lehce proveditelné pro většinu žen.Předchozí znalost jógových technik není zapotřebí.Metoda hormonální jógové terapie je ucelená, i pro začátečníky velmi příjemná a doslova “návyková” v dobrém slova smyslu.Spojuje energetizující cviky dynamické jógy se specifickým dechovým cvičením – pranajámou, tibetskými technikami práce s energií a bandhami. Nezapomíná ani na techniky proti stresu. Tato terapie jógou přímo působí na hypofýzu, štítnou žlázu, nadledvinky a vaječníky, a tím je stimuluje k vyšší produkci ženských hormonů.

 

Naučíte se sestavu cviků hormonální jógové terapie podle Dinah Rodrigues, která prokazatelně zvyšuje hladinu ženských hormonů.Sestava je jednoduchá a dynamická.Dostanete materiály s popisem sestavy pro domácí cvičení.

 

Cena 1800 Kč

 

 

9. prosince 2014

Vánoční koncert MAOK

KDE: Městské divadlo Zlín, tř. Tomáše Bati 4091/32, 761 87 Zlín

VSTUPENKY POUZE V PŘEDPRODEJI MĚSTSKÉHO DIVADLA ZLÍN

18:30 hod

 

Jako každým rokem v tomto krásném poetickém předvánočním čase, i tentokrát se zaposloucháme do nádherných tónů a zpěvu Maoka… Maok je jedinečný hudebník, jehož hudba plyne s přítomným okamžikem.

 

Koncerty s takovou přítomností, jakou dokáže Maok vytvořit, mohou se dít právě díky jeho spojení skrze 7. čakru. Ta nás spojuje se vším, co nás samotné přesahuje a dodává tak našim běžným činnostem hluboký spirituální rozměr. Přijďte se s námi ponořit do hloubky jeho hudby a projevit sama sebe tak, jak jste se možná ještě nezažili….

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=BPujlX-qZtc&feature=rellist&playnext=1&list=PL26DA6964B16732D3

https://www.youtube.com/watch?v=ccuk6-L0518&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=ccuk6-L0518&list=PL26DA6964B16732D3

https://www.youtube.com/watch?v=uqG65jxA8tg

 

 Cena 250 Kč

 

 

13. prosince 2014

Kurz “Transformace emocí”

Helena a Lukáš Hudečkovi

www.peceodusi.net

 

10:00 – 16:00 hod

 

Emoce jsou jedním ze základních vlivů našeho života. Rozhodujeme se na základě našich vnitřních přesvědčení, pocitů a zkušeností, které jsme získali, přejali či přijali jako svoji "pravdu". Tyto vzorce však nemusí být naší pravdou a tím, kdo ve skutečnosti jsme. Mnohá přesvědčení a názory doprovází emocionální náboje, které jsme odmítli nebo plně neprožili. Emoce určují směr, kudy se náš život ubírá, jak se k nám ostatní chovají a jak se chováme my k nim. Pokud nás nepřijaté emoce ovládají, dostáváme se do situací, které mohou být obtížné - jsou však potřebné k uzdravení.

 

Ať chceme či nikoli, emoce vycházejí na povrch. Když jsme jimi neustále konfrontováni, jsme nemocní, máme deprese, je těžké vyjít s druhými a vlastně i sami se sebou. Každý má svoji emocionální výbavu, která nás doprovází již od našeho početí, rodové linie či dávné minulosti.

Naučte se pracovat se svými emocemi a situacemi v životě. Zapracujte na svém uvědomění a uvolnění negativních myšlenek, pocitů a tichých sabotérů. Zeptejte se sami sebe, jak se v současnosti cítíte? Jste připraveni podívat se do svého nitra?

 

Obsah:

* Co jsou emoce

* Jak s emocemi pracovat

* Co je nemoc

* Emocionální vrstvy, náboje, vzorce a programy

* Vnitřní dimenze

* Myšlenky, přesvědčení a falešné osobnosti

* Vnímání srdcem

* Odpuštění

* Vztahy a jejich uzdravení

* Vidět přítomnost

* Jak nám pomáhají sny

* Intenzivní praktická část

* Cesta k probuzení

…………………………………..a mnoho dalšího

 

Cena 1500 Kč

Zdroj: www.centrumarkana.cz