ODPUŠTĚNÍ JE NE-MYSL...

18.02.2018 22:46

Nedělní čas, ztišený, do sebe ponořený...

Milovaní přátelé, 

možná to máte také tak...byť už všichni máme o hodinu více Slunce, naše milovaná těla i duše stále ještě nepohrdnou teplým koutkem, do kterého se s vděčností zakutají a ponoří se do tichého rozjímání, meditace či čtení knížky.

Tak to mám alespoň já, i když proloženo každodenní rychlou vycházkou anebo meditační chůzí přírodou, dnes navíc osvěženou snídaní v altánu uprostřed lesa. Bez horkého čaje z bylin trhaných na mnoha místech, kudy vedly moje dnešní kroky se to neobešlo. Se stromy, loukami a květinami, které míjíme na našich toulkách přírodou jsme něco jako staří známí, kteří se potkávají za slunce, za deště, v zimě i v létě. 

A jak už to tak bývá, staří přátelé se inspirují a pomáhají si...a tak i dnes mě posunuli moji lesní přátelé blíže k mému uvědomění -  PROČ STOJÍ ZA TO SI ODPUSTIT A POŽÁDAT O ODPUŠTĚNÍ???

Jak na to? A co je vlastně odpuštění?

ODPUŠTĚNÍ JE NE-MYSL. 

ODPUŠTĚNÍ JE BEZPODMÍNEČNÉ PŘIJETÍ ČLOVĚKA TAKOVÉHO, JAKÝ JE. 

ODPUŠTĚNÍ  JE BEZPODMÍNEČNÉ PŘIJETÍ SITUACE, TAKOVÉ JAKÁ JE!

ODPUŠTĚNÍ JE OPUŠTĚNÍ KRITICKÉ MYSLI A STÁLE NĚCO POSUZUJÍCÍHO ROZUMU, MISTRA VE VYTVÁŘENÍ KONSTRUKCÍ, DOMNĚNEK A SPEKULACÍ. ODPUŠTĚNÍ JE MYSL, KTERÁ SE DÍKY SVÉ VLASTNÍ DISCIPLÍNĚ JEDNOHO DNE ROZHODNE, PO DLOUHÉM ODHODLÁVÁNÍ A CVIČENÍ, PŘELADIT SE NA MNOHEM LÁSKYPLNĚJŠÍ ÚROVEŇ - DO KOMŮRKY PŘIJETÍ SRDCEM!  A POSTUPNĚ SE PROMĚŇUJE V BYTOST LASKAVOU, PLNĚ PŘIJÍMAJÍCÍ, CHÁPAJÍCÍ A MOUDROU.

A co když i tak se nám děje, že máme ve své blízkosti někoho, s kým prožíváme stále dokola něco jako patovou situaci, ze které nevidíme pražádné východisko, vyčerpali jsme všechny možnosti a uvolnění stále nepřichází?

Milovaní, podobné lekce asi známe více či méně všichni...v životě se nevyhnou žádnému z nás. I díky tomu se můžeme inspirovat...Jsou lidé a situace, kteří nás prostě "přicházejí dočistit a přitom čistí i sami sebe". Jsme si přece navzájem zrcadly...takže, až vás zase jednou navštíví nějaká ta "patka", vzpomeňte si, že energie všeho druhu jsou obsaženy v každém z nás - je to tedy i "naše"... A pokud jste přijali karmickou cestu duše, kterou naše duše kráčí skrze životy, znova a znova se navracející, dávající si přiležitosti se posunout a uzrát do své vnitřní čistoty a vědomí, pak vás asi neudiví ona pestrost zkušeností, které se na vás nahrnou, aby vás posílily tam, kde je třeba ještě udělat pořádek:-)))

 A tak vám možná přijde vhod sice drobná, nenápadná, o to účinnější MODLITBA ODPUŠTĚNÍ, která pokud ji vzneseme opravdově a z hloubi své duše a svého srdce, nás očistí a pomůže nám rozpustit pradávné bolesti a křivdy, které jsme si s některými lidmi navzájem napáchali a rozum na jejich nápravu je krátký...

MILOVANÝ ČLOVĚČE,

PROSÍM TĚ O ODPUŠTĚNÍ, POKUD JSEM TI JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM UBLÍŽIL/A, AŤ UŽ MYŠLENKOU, SLOVEM, ČINEM - VE VŠECH ČASECH, ÚROVNÍCH, DIMENZÍCH, ŽIVOTECH - PROSÍM TĚ O ODPUŠTĚNÍ!

MILOVANÝ BOŽE (EXISTENCE, NEJVYŠŠÍ MOUDROSTI),

PROSÍM TĚ O ODPUŠTĚNÍ, POKUD JSEM JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM - MYŠLENKOU, SLOVEM, ČINEM UBLÍŽIL/A ...dotyčnému člověku...VE VŠECH ČASECH, ÚROVNÍCH, DIMENZÍCH A ŽIVOTECH - PROSÍM TĚ O ODPUŠTĚNÍ!

A TAKÉ ODPOUŠTÍM SAMA SOBĚ, 

POKUD JSEM UBLÍŽILA JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM ...dotyčnému člověku...AŤ UŽ MYŠLENKOU, SLOVEM NEBO ČINEM, VE VŠECH ČASECH, ÚROVNÍCH, DIMENZÍCH A ŽIVOTECH, ODPOUŠTÍM SAMA SOBĚ!

PROSÍM O ODPUŠTĚNÍ MOJE MILOVANÉ TĚLO,

POKUD JSEM JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM UBLÍŽILA ...dotyčnému člověku...AŤ UŽ MYŠLENKOU SLOVEM, ČINEM - VE VŠECH ČASECH, ÚROVNÍCH, DIMENZÍCH NEBO ŽIVOTECH, PROSÍM TĚ O ODPUŠTĚNÍ MOJE MILOVANÉ TĚLO!!!

Dotyčnému člověku...POSÍLÁM SVĚTLO A LÁSKU Z MÉHO SRDCE DO JEHO SRDCE, ŽEHNÁM SOBĚ I JEMU A DĚKUJI MU ZA TUTO ZKUŠENOST. 

SPOJUJEME SE SPOLEČNĚ VE SVĚTLE, VŠEOBJÍMAJÍCÍ LÁSCE A JEDNOTĚ!

DĚKUJI - AMEN! 

Pozorujte váš vztah s osobou, se kterou si děláte odpuštění. Je dost možné, že potrvá nějaký čas, než se vše mezi vámi urovná a vyčistí. Pak modlitbu opakujte tak dlouho, až pocítíte, že mezi vámi a dotyčnou osobou nastal klid. V některých případech jdeme s těmito lidmi dál a tvoříme spolu po novu, v jiných jde každý svojí cestou, avšak už ve stavu přijetí.

Hlavním předpokladem úspěchu je NAŠE PŘIJETÍ ČLOVĚKA I SITUACE SRDCEM A O(D)PUŠTĚNÍ VŠECH ARGUMENTŮ, KTERÉ JSME SI NĚKDY VYTVOŘILI V NAŠÍ MYSLI...

 

Milovaní přátelé, přeji nám všem Mnoho Štěstí na cestě k O(d)puštění i jinak a děkuji vám, že jste.

S Úctou Věra