Kalendárium říjen 2017...

05.10.2017 21:38


KVĚTA KOLOUCHOVÁ a její diáře...

 

Srdečně zdravím...

Již se pohybujeme ve znamení Vah, dny se zkracují, tmy přibývá a nastává čas posílení vnitřního světla. Posílám Vám přání pohodových dní a též říjnové kalendárium pro lehké připomenutí témat daných úplňků a novoluní. Všem děkuji za objednávky diáře - modré mizí stejně rychle jako fialové a já balíčkuji o sto šet. Díky Vašim pochvalám mě to baví ještě víc.5.10 v 20:40 ÚPLNĚK - Slunce ve Vahách a Luna v Beranu

Rozvážné, diplomatické a vztahové Slunce ve Vahách se vyvažuje s akční, sebeprosazující a na sebe zaměřenou Lunou v Beranu. Téma je stále dokola o hledání rovnováhy ve vztazích. Nedominovat, neutlačovat druhého ani sebe sama. Dát druhému svobodu a prostor a respektovat sebe své potřeby. Nekonečný tanec, ve kterém zjišťujeme, že Ty a Já jsme v podstatě jednota a v hloubce jsme propojení. Harmonizace protikladů. Vyvážení vnitřní ženy a muže. A když je harmonie uvnitř nastane i venku s vnějším partnerem/partnerkou.
Afirmace: Čím víc miluji sebe, tím víc miluji tebe.


19.10 v 21:11 NOVOLUNÍ Slunce i Luna ve Vahách
Šance více souznít s druhými, podívat se na svět jejich očima. Rozvíjet v sobě vnitřní klid a rovnováhu. Věnovat se kráse a tomu, co se nám líbí. Užívat si hezké chvilky v partnerství, dotek, obejmutí. Nic nehrotit, ale naopak spočinout... Za pár dní slunce vstoupí do transformačního znamení Štíra a témata k řešení se vynoří sama.

Afirmace: Jsem harmonický/á. Nalézám klid svého nitra.23.10. Slunce vstupuje do znamení ŠTÍRA - pozor přiostřuje :-). Přichází jistá nekompromisnost, buď a nebo, umět pustit to staré, možná se vynoří věci z hloubky, se kterými přišel čas se vypořádat.
 


Pozor: 29.10. 2017 změna času z 3:00 na 2:00
(v tentýž termín pořádám v Praze poslední letošní výměnný bazárek oblečení pro ženy)


Vhodné dny ke stříhání vlasů a péče o ně - 13-17.10.2017

Více tipů jak pro své zdraví využít Lunu ve znamení najdete v mém článku: www.kalendarsily.cz/luna-a-zdravi/


Říjen - Archanděl lásky Anael

Anael znamená Boží milost. Je to archanděl Venuše. Patron lásky, krásy, povznesení, souladu, harmonie, oddanosti, vroucnosti a nadšení. Anael dává lidské duši křídla a činí člověka šťastným. Anael je inspirátor umění, pramenem tvořivosti, múza básníků, hudebních skladatelů, tanečníků, malířů (krajinotvorba evokující nálady) i mystiků. V přírodě inspiroval vznik krásného – ptactvo, motýly, kvetoucí i opadavé (na podzim zbarvené) rostliny. Ovlivnil vývoj limbického mozku – hravost, sociální vazby, péče o rodinu, život v páru. Anael je v našem osobním vývoji duchem puberty (14-21 let). Mladému člověku se otevře citové prožívání, ideály (v jejich světle začne kriticky hodnotit okolí), rozvíjí se pohlavnost, probuzená síla oddanosti si hledá objekt (zpěvácký idol, zbožnovaný partner, náboženský ideál). Rodící se osobnost se vzpouzí autoritám. Analogicky k tomu anaelská dějinná období jsou jakousi globální pubertou. Patří tam největší množství revolucí a povstání, kdy hlavním požadavkem je osobní svoboda a sebeurčení národů. Venušanský kov je měď. Anaelské vědy – psychologie  a chemie (dříve alchymie), zoologie. Naším cílem je oprostit lásku od egoismu, pak se stává nejsilnější silou ve vesmíru, schopna překonat i smrt.

Mimochodem, zbylo mi hodně andělských záložek a tak vám je přikládám k balíčkům i letošními bylinkovými záložkami. 


 


Koupit letošní diář můžete v e-shopu zde:


Trochu jsem blbnula když přišel diář z tiskárny a tak posílám pár fotek pro pobavení a důkaz, že sama si nemůžu vybrat mezi modrým a fialovým...


Přeji Vám krásný říjen a v listopadu zase nashledanou :-)