kurz PRAVDA V NÁS...

17.02.2018 20:13

JAKUB  STŘÍTEZSKÝ...

 

 Právě jsem se vrátil z dvoutýdenní dovolené na Bali. Hojnost všude kolem, krásně zelená džungle, milí lidé, skvělé jídlo a krásné chrámy z Bali dělá téměř ráj na zemi. Nejsilnější zážitek byl výlet k vodopádu Sekumpul, ve kterém jsem se i vykoupal.

 

Fotky jsem den po dni dával na Facebook a můžete si je prohlédnout zde. 

 

 

 

 

 

Viděl jsem ale i věci, ze kterých mi bylo smutno. Především spoustu odpadků, které lidé vyhazují za barák a často do potoka. Protože je nyní období dešťů, končí nakonec v moři a kdekoli jsem se koupal, ve vodě plavaly obaly od sušenek, igelitky atd. Viděl jsem také psa, zavřeného v tak malé kleci, že se v ní nemohl ani otočit. Majitelka mi řekla, že jí prý jedno psa přejelo auto a tohoto pouští ven jen večer, kdy jich tolik nejezdí. Když jsem jí řekl, že ho může uvázat na řetěz, tak odpověděla, že žádný nemá, a odmítla se se mnou dál bavit.

 

Zarazilo mě, jak necitlivá vůči svému psovi je. Myslel jsem na to ještě druhý den ráno a uvědomoval si, že jedna z hlavních věcí, které mají pro mě smysl, je navzájem si pomáhat, abychom se měli dobře.

 

Ale… Pozitivní myšlení a dobrý záměr nestačí.

 

 

 

 

Každý potřebujeme začít sám u sebe. Zorientovat se v tom, co je pro nás správné, co nám patří a jak můžeme přispět. A když jednáme v souladu sami se sebou, bez přílišného lpění na výsledku, dáváme ze sebe to nejlepší. Projevujeme své talenty a nejvíce přispíváme okolnímu světu. Tehdy má naše jednání největší dopad a může nejvíce podpořit či posílit ostatní.

 

Kurz PRAVDA V NÁS, který začíná 1.3., je právě o tom. Pomůže vám vnímat, kdy jednáte v rozporu sami se sebou. Lépe chápat druhé a efektivně komunikovat. Přijímat vaše danosti a zároveň odlišnosti druhých. Přirozeně projevovat vaše talenty a naplňovat tak životní poslání - každý nějaké máme. Do kurzu se můžete přihlásit se můžete zde.

 

 

 

 

S přáním krásného, naplněného dne,

 

Jakub Střítezský

 

 

Zdroj: www.humandesign.cz